У психології існує теорія драйверів Тайбі Келера, яка базується на п’яти ключових домінантних наказах. За допомогою них ми з самого дитинства навчаємось пристосовуватись до нашого оточення: поводитись так, щоб отримувати бажану любов. Ці драйвери в майбутньому суттєво впливають на життя людини. На її поведінку, емоційний та фізіологічний стан.
Драйвер «Бути сильним» формується з раннього дитинства (4-5 років) під впливом вербальних і невербальних чинників близького оточення, які утворюють бар’єр захисту, що в подальшому слугує формуванням оманливого комфортного відчуття.
Прикладом цього є модель поведінки вигідна і зручна для інших.
Такі люди часто прокручують фразу: «Зі мною все добре тільки тоді, коли я сильний, коли мої почуття і бажання приховані від оточення», «Я не достойний любові і розуміння», «Не варто нічого просити, щоб потім не розчаровуватись коли мені відмовлять».
Драйвер чітко простежується в поведінці людини, її невмінні приймати похвалу, любов від інших.
Домінує відчуття закритості від світу і від себе самого.
Під впливом такого внутрішнього стану часто виникають супутні фізіологічні проблеми: тривожність, часті головні болі, пришвидшене серцебиття, що в подальшому може спричинити серйозні хронічні захворювання.
Щоб позбутися негативних установок, які спричиняє драйвер потрібно звернутися до спеціаліста, разом із нам визначити причини і навчитись правильно корегувати наслідки уставленої роками поведінки.
Це допоможе відкритися світу по-новому і відчути смак життя сповненого любові до себе!