Полюби свою внутрішню дитину

1 червня весь Світ відзначав День захисту дітей, свято яке несе у собі символічне і смислове розуміння цінності Дитини, її потребу у підтримці та беззаперечній любові. Теж саме стосується нашої внутрішньої дитини, яка потребує прийняття і гармонійного співіснування з дорослою сформованою особистістю.

Поняття «Внутрішньої Дитини» прийшло до нас із теорії транзактного аналізу Еріка Берна. Кожна людина має Внутрішню Дитину, і в цьому стані вона найчуттєвіша і найвразливіша.

Якщо ви не позбулися дитячих образ, — люди робитимуть вам боляче, ви гостро сприйматимете критику та страждатимете від найменших неприємностей, реагуватимете гостро і бурхливо на життєві ситуації. Непрожиті дитячі переживання — ключ до багатьох проблем. А негативні програми, закладені в дитинстві, заважають побудувати життя так, як хочеться. Поранена дитина всередині дорослої людини може змушувати вас постійно страждати, сумніватися та хибно, під впливом невпевненості та надмірної критики, трактувати звичайні буденності.

Внутрішня Вільна Дитина, навпаки, стає для вже дорослої сформованої особистості ресурсом. Якщо у дорослої людини налагоджена взаємодія з його Внутрішнім Дитям, то такий дорослий відчуває багато позитивних емоцій та радісних миттєвостей. У людини є безмежне бажання не просто жити, а насолоджуватись, відчувати смак життя. З’являється потік енергії для руху вперед, доросла особистість з посмішкою і надією дивиться в майбутнє. Завдяки такій гармонії простіше відповісти на запитання «Чого ти хочеш?», «Що тебе тішить?», «Що в тобі є хорошого?». У тих людей, які мають порушений зв'язок з Внутрішнім Дитям, такі запитання викликають незручність, розгубленість та неготовність дати чітку відповідь. Їм надзвичайно важко зорієнтуватися у бажаннях, сконцентруватись на власному внутрішньому світі.

Велика частина життєвих проблем — результат розірваного зв'язку між Внутрішньою Дитиною та дорослою людиною. Для того, щоб налагодити, або відновити втрачений контакт існує багато різноманітних вправ. Одна з найпопулярніших – це подивитись на власне дитяче фото, пригадати складну життєву ситуацію, що була неправильно потрактована, або викликала негативні емоції, заплющити очі і вголос, або ж подумки сказати собі: «Малюче, я люблю тебе саме таким, як ти є, зі всіма твоїми особливостями, за твою унікальність і безпосередність! За те що ти – це ти!». «Вибач що сумнівався в тобі, що не чув і забував про тебе». «Дякую що ти є у мене, що ти такий, яким і маєш бути». По завершенні запишіть почуття, і те, що спало вам на думку. Для багатьох людей – це дуже сильні почуття, які часто стають першим кроком до пізнання себе.

Зазвичай однієї вправи не достатньо для повного відновлення і прийняття Внутрішньої Дитини. Тут, у пригоді, стане фахівець із психічного здоров’я, який допоможе правильно проаналізувати ситуації, відчути емоції, відпустити страхи і рухатись вперед в цілковитій внутрішній наповненості.

І пам’ятайте, пошук себе, цілісність і гармонія – запорука комфортного життя і здоров’я на всіх його рівнях.