Профілактика та лікування депресії

Депресія - це захворювання, яке виникає внаслідок різних чинників. Сукупність стресових чинників спричиняє тривале пригнічення, і досить часто розвиток хвороби. Тема профілактики та лікування допоможе більш ґрунтовно розкрити сутність захворювання та дати відповіді на найбільш хвилюючі запитання.

Профілактика депресії

Щоб не допустити депресії, важливо навитися думати позитивно. У складних обставинах життя намагайтесь відшукати приємні моменти, які несуть в собі безцінний досвід для вашого майбутнього. Наприклад розлучення, дає можливість знайти споріднену душу, а втрата роботи – відкрити в собі нові професійні якості. Звісно, бувають ситуації, в яких знайти позитив неможливо (до прикладу – смерть близької людини). Тому важливо не стримувати внутрішній потік емоцій, навчитись ділитись думками, страхами з близькими людьми, або тими, хто пережив схожий досвід. Це стане своєрідною групою взаємопідтримки і ресурсності у відновленні після пережитого горя.

Не намагайтеся всім догодити, ставте досяжні цілі і завдання з якими ви зможете впоратись без лишніх емоційних затрат. І не забувайте приділяти час улюбленим справам і повноцінному відпочинку. Відкрийте для себе нове хобі чи віднайдіть давно забуте старе, почніть займатися спортом та приділяти час повноцінному сну. Відмовтесь від шкідливих звичок і спробуйте втілити в реальність те, про що давно мріяли.

Якщо відчуття втоми, апатії чи тривоги не покидають вас протягом двох тижнів, зверніться до лікаря. Адже, при діагностиці депресії важливо виключити захворювання, які протікають з подібними симптомами. Для цього хворий повинен пройти звичайний медичний огляд та здати всі необхідні аналізи. Після виключення інших проблем, проводять психологічний огляд, де спеціаліст за допомогою бесіди та спеціалізованих тестів зможе підібрати правильне комплексне лікування.

Лікування депресії

Лікування розпочинається із встановлення контакту з хворим. Пацієнта налаштовують на оптимістичний погляд щодо власного життя, допомагають розібратись з коренем проблеми, а також вийти із стану постійної фіксації на негативних моментах. При цьому процесі, лікар паралельно працює з близьким оточенням пацієнта, над їхнім усвідомленням захворювання, важливістю підтримки та розуміння пацієнта. Пояснює значення доброзичливого клімату і важливого меседжу про очікуваний позитивний результат.

Тактика лікування залежить від стану хворого. Лікування проводять амбулаторно, або стаціонарно з використанням психотерапії, лікарської терапії та елементами соціалізації. В певних випадках використовують антидепресанти, які може призначити тільки лікар. Також, у лікуванні використовують допоміжні методи – арт-терапію, медитацію та інші психотерапевтичні методики, які підбираються індивідуально, враховуючи особистісну потребу клієнта.

Варто знати, що депресія має здатність давати рецидиви, тому слід підтримувати отриманий результат від лікування за такими основними критеріями:

  • - повноцінний і збалансований сон не менше 8 годин (лягати стати рекомендовано до опівночі);

  • - дієта, яка передбачає достатню кількість жирних кислот омега-3;

  • - фізична активність (заняття улюбленими видами спорту, ранкова гімнастика, вечірні прогулянки);

  • - спілкування з позитивно налаштованими людьми, які випромінюють впевненість в собі та мотивують;

  • - максимальне використання світлового часу доби для активностей;
  • - супроводження психотерапевта, який допоможе підтримувати позитивний результат від успішного лікування.