Міфи про депресію

Розвіюємо міфи про депресію.

МІФ №1. Депресія – це не хвороба.

Депресія – це захворювання, при якому людина тривалий час (не менше двох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а також не може робити повсякденні справи.

Перебіг депресії пов'язаний з низьким рівнем серотоніну в мозку людини.

Депресія – це не вияв слабкості, не ПМС, не лінь, сум, хандра чи прокрастинація. Це хвороба, яка може виникнути у кожного.

МІФ №2. Депресія виникає у лінивих людей, а робота все вилікує.

Депресію провокують життєві травматичні події, гострий чи хронічний стрес, генетичні особливості людини, гормональні зміни, хронічні хвороби тощо.

Депресія може виникати внаслідок втрати близької людини, через безробіття і тривалий період бідності, під час пошуку роботи, виходу із життєвої скрути.

МІФ №3. Просто більше посміхайтесь, радійте життю і депресія мине!

Підчас депресії в мозку відбуваються зміни, які роблять нас нездатними радіти чи зосереджуватися. Щоб знову відновити звичне життя – потрібна комплексна медична допомога.

МІФ №4. Алкоголь допоможе позбутись від депресії.

Правдою є те, що зловживання алкоголем часто супроводжує депресію в чоловіків, і це тільки посилює її прояви. Алкоголь викликає тимчасове розслаблення і гальмування, але по мірі руйнації етанолу гальмівних методів стає все менше, тривожність, яка є одним з проявів депресії, посилюється. Окрім того, алкоголь суттєво ослаблює організм і може привести до алкогольної залежності.

МІФ №5. Депресією хворіють через відсутність інтимного життя.

Зміни в лібідо часто супроводжують депресивні стани, але вони є швидше наслідком, ніж причиною. При депресії виникає апатія і зменшення сексуального потягу.

МІФ №6. Депресія – це виключно душевна хвороба.

Депресія – має багато соматичних проявів: болі в шлунку, спині, суглобах, серці, викликати нудоту, закрепи, діарею тощо.

МІФ №7. Антидепресанти — це наркотики, котрі викликають звикання!

Антидепресанти сучасного покоління не викликають звикання, але їх слід приймати лише за призначеннм лікаря. Терапевтична дія настає через 1-2 тижні прийому. Якщо є сильні побічні дії чи індивідуальна непереносимість лікар добирає інший препарат. Якщо припинення прийому антидепресанту викликає повернення депресії, це означає, що лікування завершилося зарано. В такому випадку лікар, продовжує лікування. Деколи прийом антидпресантів може тривати більше року і довше.

МІФ №8. Депресія – це захворювання, що виникає, переважно, у молодих людей.

Люди старшого віку теж часто страждають депресивними розладами через самотність, важкі недуги, втрату супутника життя. В особливій зоні ризику ті, хто прикутий до ліжка або позбавлений соціальних контактів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресією страждає понад 300 млн людей по всьому світі. В Україні депресія є найбільш поширеною проблемою серед психічних розладів. Згідно статистики, Україна має найбільший показник рівня заворюванності на депресію серед країн ЄС. І ці показники у нашій країні, нажаль, продовжують зростати...

Депресія – це хвороба, яка потребує комплексного підходу у лікуванні. Не варто недооцінювати її наслідків, краще відважно протистояти і обов’язково здолати завдяки підтримці справжніх професіоналів.