Значення сексології у житті людини

Ще донедавна сексологія, як наука замовчувалась. Будь які прояви зацікавленості до даної теми супроводжувалися неоднозначними реакціями осуду чи сорому. На сьогоднішній день сексологія – це широкоаспектне поле наукових досліджень в якому використовується комплексний підхід поєднання знань з різних галузей (психологія, медицина, біологія, статистика, педагогіка та ін.) для вивчення та вирішення сексуальних проблем.

Впродовж останнього десятиліття, сексологія стрімко розвивається. Суспільство стає більш відкритим та незалежним, шукає відповіді на «незручні» запитання через доступ до незліченного потоку інформації. Проте не вся інформація є достовірною, а кожна ситуація є індивідуальною.

Відсутність якісної просвітницької роботи, помилкові переконання та неефективність у налагодженні міжособистісного спілкування – все це виступає вагомою гальмівною силою у розвитку та сприйнятті сексології, як науки.

На теренах України, як однієї з пострадянських країн, розвинулось і вкорінилась своєрідна система цінностей, за якими не має і не було чіткого усвідомлення власної сексуальності та інтимних потреб. Тобто, якщо ви не замислюєтесь над своїми інтимними бажаннями, не обговорюєте сексуальне життя з партнером – то беззаперечно являєтесь заручником нав’язаних радянських стереотипів.

Поширеною причиною не звертатись за допомогою до сексолога - є сором розповідати спеціалісту про своє інтимне життя, визнавати проблеми чи озвучувати потреби інтимного характеру. Постійне порівнювання теж накладає негативний ефект. У соціальних мережах ми бачимо «ідеальне життя», «ідеальних людей» та їхні безхмарні стосунки. Підсвідомо починаємо відчувати дискомфорт, сумніви, адже визнавати що у нас є проблеми, коли в інших їх немає – ніяково.

Отже, відсутність сексуальної культури в Україні – це не просто незнання, а суттєва прогалина, яка зумовила появу великої кількості чинників, що заважають звернутися до сексолога.

Поняття сексології включає в себе не тільки проблеми пов`язані зі здоров`ям людини, але й ті, які стосуються сенсу та стилю життя. Існує безліч доведених фактів, які підтверджують важливу роль освіченості людини в сексології. Отримані знання в цій галузі стануть вагомим вкладом у повсякденному житті. Обізнаність допоможе уникнути багатьох проблем не тільки сексуального характеру, а й емоційного. А виховання дітей, дозволить оминути непорозуміння і сприяти в становленні дорослої і свідомої особистості.

Коли ж потрібно звертатись до сексолога?

Тоді, коли ви усвідомлено ставитесь до сексуального виховання майбутнього покоління, прагнете, щоб ваші діти не повторили помилок, накопичених минулими поколіннями. Стали впевненими в собі і не боролись з власними комплексами та нав’язаними стереотипами.

Тоді, коли ви самі відчуваєте сексуальний дискомфорт не тільки на фізіологічному рівні, але й на емоційному та моральному. Комплексуєте, боїтесь відчувати приємні емоції, довіряти партнерові, аналізувати і визнавати потреби власного тіла і душі.

Сьогодні ми перебуваємо на етапі переходу від колишніх норм до становлення нових, які базуються на принципах важливості сексуальної культури в житті людини. У епоху змін проблемних питань завжди більше, ніж у періоди внормованого, стабільного ритму життя.

Проведено велику кількість досліджень, які підтверджують те, що сексуальні порушення суттєво впливають на формування поведінки людини. Ситуація особливо погіршується при відсутності розуміння суті партнерських відносин, їхнього вагомого значення не тільки для пари, але й віддзеркалення на близьке оточення та соціальні сфери життя.

Щоб уникнути, або ж виправити сформовані роками принципи статевого виховання, потрібно не боятись звертатись до спеціалістів, що працюють за налагодженою системою професійної психологічної та сексологічної допомоги.