Блог /

Депресія і селебріті: зірки теж плачуть

Багато знаменитостей страждали від депресії: Гоголь, Черчіль, Джоан Роулінг (так, та сама, що написала Гаррі Поттера), дуже відомий комік  Джим Керрі (той, що знявся у безлічі комедій).

В одному своєму інтерв'ю він зізнався, що довгі роки на знімальному майданчику чи в коло знайомих він сміявся та дуркував, а коли приходив додому ковтав антидепресанти. Якось він зрозумів, що більше так жити не може...

Після візиту до психотерапевта Керрі визнав, що «проблеми треба вирішувати, а не запивати таблетками». Почав займатись своїм здоров’ям, а потім видав власну книгу про свою боротьбу з депресією.

Принцеса Діана (так, саме та, яку обожнював увесь світ) якось зізналась, що її життя далеко не казка. Вона дуже страждала від самотності та нерозуміння зі сторони оточення. А після народження дітей вона страждала від дуже важкої післяпологової депресії.

Важку післяпологову депресію пережили співачка Адель, Брітні Спірс, акторки Дрю Беррімор, Гвінет Пелтроу, Кортні Кокс та інші.

Всі вони закликали жінок не повинні соромитися того, що переживають післяпологову депресію. Навпаки — треба більше говорити про це і не боятися звертатися за допомогою до партнера і лікаря.

Від післяпологової депресії страждає приблизно 20% жінок. Цей період є вельми небезпечним для психічного здоров’я жінок.

Депресією хворіла і Вайнона Райдер. Якось в інтерв’ю вона сказала: «Бувають погані дні, бувають хороші, а депресія – це те що завжди зі мною». Після одного небезпечного для життя випадку вона звернулась за психіатричною допомогою і змогла перемогти хворобу. 

Пережила депресію і відома акторка Холлі Беррі. Хвороба тривала роками, а після важкого розлучення в неї були спроби самогубства. Проте, вона вчасно звернулась за допомогою і зараз в її житті все гаразд.

Страждала від депресії і відома письменниця Елізабет Гілберт. Проте, вона перемогла хворобу, а після цього її чекав тріумф: її книжка «Їж, молись, кохай» стала світовим бестселером.

Депресія – хвороба, яку можна вилікувати.

Важливо вчасно усвідомити: допомога є завжди.

Не зволікати та звернутись до спеціалістів.