Програми /

Відновлення після COVID-19 (пост ковід)

Програма реабілітації фізичного та ментального здоров’я після COVID-19

Коронавірус SARS-CoV-2 — новий вірус, який спричинив розвиток респіраторних захворювань у людей, зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19. Більшість пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 мають легкі або помірні симптоми й одужують без спеціального лікування. В інших випадках — перемога над хворобою означає лише те, що людина вижила, проте, не одужала. Наслідки перенесення інфекції можуть бути настільки серйозними, що вимагають ще тижнів та місяців спеціальної реабілітації, після виписки з лікарні. Адже вірус вражає не лише легені, але й серцево-судинну систему та систему травлення (відмічаються скарги на тахікардію, головні болі, загальну слабкість). 

Дослідження, яке ми провели із фахівцями дорослого Медичного Центру «Мед Парк» та Дитячого Центру Здоров’я ім. Анни Мазуренко на тему постковідних симптомів показує, що вірус впливає й на ментальне здоров’я пацієнтів. З’явились такі симптоми, як тривога, страх та очікування найгіршого. Спостерігались проблеми зі сном, а якість стосунків з найближчим оточенням (сім’я, друзі, колеги) погіршились. Окремої уваги заслуговує факт появи когнітивних порушень: утруднення концентрації уваги, погіршення пам’яті, порушення мислення.

На основі дослідження ми створили програму реабілітації, в якій враховані фізичні та психологічні фактори впливу вірусу на організм. Вчасно розпочата реабілітація допоможе вам швидше повернутись до звичного способу життя та роботи.

Реабілітація після COVID-19 необхідна, якщо ви відчуваєте:

 • Тахікардію, аритмію, слабкість; 
 • Головні болі, болі в грудній клітці та спині;
 • Скарги з боку дихальної системи, задишку, кашель;
 • Швидку втомлюваність;
 • Скарги з боку дихальної системи, зумовлені легеневим фіброзом, склерозом, пневмонітом;
 • Порушився сон, посилились страхи та тривоги, з’явилась емоційна нестабільність, дратівливість, відчуття напруження, апатія, небажання займатись звичними справами.

Лікувальний пакет включає

1. Діагностику та консультацію сімейного лікаря.

Реабілітація пацієнта починається із консультації у сімейного лікаря, який контролюватиме стан вашого організму на етапі одужання. Лікар аналізує усі скарги пацієнта, виключає гострі стани (протипокази до реабілітації), і надає свої рекомендації до відновлення. 

 • Постійний супровід сімейного лікаря, який інтерпретуватиме всі результати аналізів;
 • За потреби можлива консультація вузьких спеціалістів (кардіолог, невролог, ендокринолог, дієтолог);
 • Лабораторні та інструментальні обстеження, які дозволяють відстежити динаміку ваших показників (аналіз крові, вимірювання артеріального тиску, коагулограма, ЕКГ, УЗД внутрішніх органів).
 • Пульсоксиметрія (визначення рівню кисню крові).

2. Фізіотерапевтичні процедури.

Для покращення стану організму після перенесеного COVID-19 важливу роль відіграє відновлення дихальної функції. В цьому вам допоможе лікар-реабілітолог. За допомогою дихальних вправ розслабляться гладкі м’язи навколо бронхів, тим самим покращиться вентиляція легень, що сприятиме виведенню харкотиння з дихальних шляхів. Наш реабілітолог враховує індивідуальні особливості, цілі, скарги пацієнта, та обов’язково скоригує при потребі план занять.

 • Дихальні вправи (динамічні та статичні).
 • Лікувальна гімнастика.
 • Постізометрична релаксація (метод відновлення нормального тонусу напружених м'язів).
 • Лікувальний масаж (сегментарно-рефлекторний масаж поперекових та середньошийних спинномозкових сегментів. Масаж зони грудної клітки, носа, носо-губного трикутника).

3. Консультації у психолога.

В медицині є таке поняття як «bidirectional association» — двостороння залежність між різними хворобами. Певні стани фізичного здоров’я можуть посилювати тривогу і навпаки тривога може ускладнювати ряд фізичних станів. Психологи нашого центру допоможуть відновити почуття душевної рівноваги та навчать справлятись зі стресом. Ви знову відчуєте смак життя та зможете повернутись до роботи. 

Переваги нашої програми

 • проведено власне дослідження (програма реабілітації створена на основі дослідження, проведеного фахівцями нашого медичного центру);
 • індивідуальний підхід (можливість обрати зручний час відвідування, консультація вузьких спеціалістів, рецепт на необхідні ліки);
 • приватність (Медичний центр «Мед Парк» розташований на тихій затишній території, поруч з парком «Залізні Води»);
 • міжпрофесійна робота фахівців (спільна робота фахівців для досягнення найкращого результату відновлення);
 • професійна команда психологів, психотерапевтів і психіатрів;
 • власна програма інфекційного контролю;
 • сімейний супровід (програмою реабілітації можна скористатись всією родиною).

Після проходження курсу у вас нормалізується стан дихальної системи, зміцниться імунна та серцево-судинна система, зникне задишка, кашель, відновиться почуття душевної рівноваги — знизиться рівень стресу та тривоги. Підвищиться толерантність до фізичного навантаження — вам стане простіше виконувати робочі та домашні завдання. Адже завдання реабілітації полягає у тому, щоб підвищити якість вашого життя та забезпечити нормальне функціонування людини.

Щоб дізнатись деталі програми, телефонуйте за номером: +38 (096) 703-59-58.

Бережіть себе!