Послуги / Фізична реабілітація

Кінезіотейпування (тейпування)

Ефективний метод усуненню болю у м'язах

тейпування

Кінезіологічне тейпування — це спосіб лікування різних захворювань і травм організму з допомогою спеціальних еластичних пластирів (кінезіотейпів). Вони допомагають розслабити перенавантажені м'язи та пришвидшити їхнє відновлення. 

Методику кінезіотейпування розробив американський лікар японського походження Кензо Касе у 1973 році. Метод добре зарекомендував себе на олімпіаді в Сеулі у 1988 році, після чого завоював увагу не лише країни Азії, але й Європу.

Сам термін кінезіологічне тейпування (синонімічні назви — тейпування або кінезіотейпування) складається з двох слів «kinesio» (рух) і «tape» (стрічка). Натяг тейпу дуже близький до натягу шкіри людини, тому він ніби перебирає на себе частину навантаження перенавантажених ділянок шкіри, допомагаючи їм у роботі. Для цього до хворого місця (розтягнутого м'яза, сухожилка або гематоми) особливим способом приклеюється спеціальна клейка стрічка довжиною кілька десятків сантиметрів та шириною 5-10 см. Існує декілька способів приклеювання тейпа, залежно від бажаного ефекту.

До недавнього часу спортивна медицина була основною та, по суті, єдиною сферою застосування кінезіотейпінгу. Проте останніми роками, завдяки своїй простоті та ефективності, методика кінезіотейпування поширилась і в реабілітації.

Як саме тейпи впливають на тіло

Основною перевагою кінезіологічного тейпування — є усунення болю без ліків, адже організм кожної людини здатний до самовідновлення. Метод кінезіологічного тейпування лише допомагає людині стимулювати ці процеси та одужувати шляхом внутрішніх можливостей організму.

Тейпи покращують кровообіг, допомагають боротись із набряками, зменшують біль шляхом зняття напруги з травмованого місця. Розслабляють м’язи або тонізують в залежності від техніки накладання. Тейпи також підтримують суглоби при травмах легкого і середнього ступеня тяжкості.

Кінезіотейпінг застосовується при

 • корекції постави, болі в поперековому, грудному та шийному відділах хребта;
 • нормалізації тонусу м'язів;
 • зміні положення суглоба при його деформації;
 • різних больових синдромах (болі в шиї, плечах, попереку, головний біль);
 • зменшенні запалення, набряків та гематом;
 • розтягненні зв'язок;
 • при реабілітаційній підтримці після травми (наприклад, вивиху) в колінних, гомілковостопних, кистьових суглобах, плечах, спині;
 • як профілактика перенавантаження окремих суглобів або частин тіла при участі у складних силових або активних видах спорту;
 • при лікуванні захворювань, спричинених надмірними навантаженнями як на суглоби, так і на м'язовий апарат;
 • плантарному фасціїту (шпори п'яти);
 • люмбаго.

Типи тейпів або з чого зроблені стрічки

Кінезіологічний тейп можна носити до п'яти днів. Через 30-60 хвилин після накладання тейпу спокійно можна займатись спортом, плавати тощо. Тейп виготовлений із водостійкого матеріалу, отже не відклеюється.

 • Натуральний (тейпи виготовляються з сучасних матеріалів на основі бавовни та медичного акрилу, які не мають у своєму складі алергенних матеріалів);
 • Водостійкий (після прийняття душу його можна швидко висушити);
 • Клейкий (тейпи тримають багато днів та не залишають клею на шкірі);
 • Еластичний (багато днів тримаються, не створюючи дискомфорту навіть при контакті з водою).

Як швидко відчувається ефект після кінезіотейпування

кінезіотейпування

Ефект після кінезіотейпування відчувається вже протягом перших 15 хвилин, проте найбільший ефект відчутний після п’яти днів. Варто зазначити, що кінезіотейпування використовується, як доповнення до основного методу реабілітації пацієнта, наприклад, у поєднанні із вправами тощо. Це допоміжний спосіб, який може прискорити результат та зберегти його на більш тривалий час. Курс лікування визначається індивідуально із спеціалістом.

Не варто займатись самолікуванням, оскільки тейпування може зашкодити та погіршити стан пацієнта, якщо використовувати його неправильно та ігнорувати протипоказання. Лише підготовлений спеціаліст може визначити наявність показань та протипоказань для застосування тейпа. 

У нашому медичному центрі «Мед Парк» ви можете отримати консультацію фізичного терапевта, спеціаліста з лікувального масажу та професійного кінезіотейпування. Надія має понад 12 років стажу роботи. Фахівець підбере необхідний курс відновлення, щоб позбутись болю, а також безпечно та швидко повернутись до звичного життя.