Послуги /

Психіатр

Психіатр – це лікар, тобто фахівець з вищою медичною освітою та спеціалізацією за напрямком «Психіатрія», що займається діагностикою, лікуванням та супроводом розладів ментального здоров'я (психічних розладів). Психіатр може також практикувати психотерапію, проте, для цього він має пройти додаткове навчання або спеціалізацію у вищому медичному навчальному закладі.

Хто працює психіатром у медичному центрі «Мед Парк»?

У медичному центрі «Мед Парк» працюють два лікаря-психіатраМирослава Дзісь та Зеновія Боднар. Спеціалісти мають великий досвід роботи (понад 16 років) та часто отримують позитивні відгуки про свою роботу. Для ефективної роботи ми можемо індивідуально підібрати тип терапії в залежності від методів роботи фахівця. В першу чергу, лікарі уважно вислухають вашу історію, проведуть діагностику та розкажуть варіанти вирішення конкретної проблеми.

Мирослава Дзісь

Лікар-психіатр, сексолог

Зеновія Боднар

Лікар-психіатр вищої категорії, лікар-психотерапевт

Важливо зазначити, що всі спеціалісти медичного центру «Мед Парк» дотримуються основного правила — 100% конфіденційності. Ви можете бути впевнені, що вся інформація про діагноз та лікування залишаються тільки у стінах наших затишних кабінетів.

Коли варто звернутись до психіатра?

Звичайно, що не лише тривога чи депресія приводять пацієнта у кабінет психіатра, консультація психіатрів у нашому медичному центрі «Мед Парк» дозволяє виявити наступні психічні розлади:

 • наслідки перенесених тілесних та психічних травм, інфекційних захворювань, зокрема коронавірусної хвороби;
 • розлади психіки у похилому віці внаслідок нейродегенеративних захворювань (таких, як хвороба Альцгеймера, Паркінсона та інші);
 • розлади психіки внаслідок судинної патології (хвороба Бісвангера, гіпертонічна та діабетична енцефалопатії та інші);
 • узалежнення від вживання психоактивних речовин (алкоголю, наркотиків, певних токсинів та ін.);
 • захворювання шизоїдного спектру (шизофренія, шизоафективний та шизотиповий розлади),
 • захворювання емоційної сфери (окрім депресії, сюди відносять також біполярний розлад, циклотимію);
 • невротичні розлади (переживання страхів, панічних атак, обсесивно-компульсивний розлад, реакція на стрес та порушення адаптації, конверсійні та психосоматичні розлади);
 • побічні дії деяких ліків;
 • фобії, депресія.

Що таке «психічний розлад»?

Вважається, що розлади ментального здоров'я можна умовно поділити на дві категорії: будь-які психічні розлади та важкі психічні розлади. Проте, будь-який психічний розлад може стати важким психічним розладом, якщо його перебіг буде впливати на одну чи більше з найбільш важливих сфер життя людини (наприклад, на працездатність, фізичне здоров'я, особисте життя, стосунки з рідними та інше).

Якщо говорити про поширеність такого явища, то на 2017 рік було досліджено, що будь-який з психічних розладів спостерігався щонайменше у 10,7 % населення по всьому світі. Майже мільярд людей у всьому світі страждали тим чи іншим психічним розладом хоча б раз за своє життя. У США, станом на 2018 рік, більше четвертини людей віком від 18 до 25 років переживали будь-який психічний розлад. Згідно з даними ВООЗ, на 2019 рік депресія вважалася однією з найбільших причин втрати працездатності по всій планеті, на той час це захворювання діагностували у 264 мільйонів людей.

Тенденція «мати свого психіатра» вже давно стає не просто даниною моді, часто це необхідність, зумовлена потребою підтримувати своє ментальне здоров'я в нормі.

Як проходить прийом у психіатра у медичному центрі «Мед Парк»

Багато людей вбачають роботу лікаря-психіатра лише у виписуванні медикаментів, які тим чи іншим чином впливають на психіку. Проте, робота психіатра – це, перш за все, коректна діагностика вашого стану. Лікар має зрозуміти, з чим має справу: чи скарги пацієнта є симптомами не психічного захворювання, чи це наслідок побічної дії певних ліків, чи тимчасове явище, що мине без серйозного лікування.

Для цього психіатр може скерувати вас на додаткові обстеження, такі як: загальні та специфічні аналізи крові, електроенцефалографія, МРТ та огляд у іншого спеціаліста. Якщо причини порушення психічного стану після усіх обстежень не виявляють, то можна стверджувати, що такою причиною є порушення психіки. Звісно, що досвідчений спеціаліст може виявити важкий психічний розлад і без додаткових обстежень, але ж ми пам'ятаємо, що не кожен психічний розлад вважається важким і може бути розпізнаним «на око».

У випадку виявлення порушень ментального здоров'я, призначення психотропних препаратів не єдиний можливий варіант лікування (хоча часто є випадки, коли ми справді не можемо уникнути вживання ліків). Зазвичай, рекомендації, що стосуються лікування, розпочинаються з загальних настанов щодо зміни свого режиму або способу життя, контролю за деякими проявами захворювання, коротких психотерапевтичних прийомів для налагодження самопочуття. Ми обговорюємо можливості госпіталізації в лікарню при погіршенні стану, важливості психотерапії у підтриманні ефекту лікування і лише тоді ми обговорюємо прийом лікарських засобів. Але, навіть якщо виникає потреба у призначенні медикаментів, цього не слід боятися, оскільки більшість сучасних психотропних ліків не мають важких побічних ефектів, не викликають залежності та не є небезпечними навіть при тривалому застосуванні.

Іноді, для більш результативного лікування, ми рекомендуємо прийти на візит з кимось з родичів. Це може відбуватися у тому разі, якщо пацієнт не може достатньо добре контролювати прийом ліків та виконувати інші рекомендації самостійно або потребує сторонньої допомоги для цього (наприклад, при психічних розладах похилого віку або у дітей).

Що відбувається після консультації?

Швидше за все, після першої консультації, психіатр призначить вам повторний огляд для того, щоб:

 • проконтролювати як проходить лікування;
 • чи є зміни у вашому стані на краще;
 • чи не потребує визначена на попередньому візиті тактика лікування перегляду;
 • чи були побічні дії ліків;
 • чи потрібно запропонувати додаткові обстеження або лікування у іншого спеціаліста

Окрім цього, на повторній консультації пацієнт може поставити запитання, які його турбують, щоб перебіг терапії був якомога ефективніший. Деякі психічні розлади потребують постійного контролю лікаря, у такому випадку пацієнту рекомендується приходити на повторні візити регулярно – раз в місяць або з іншою частотою, яку визначить психіатр при огляді.