Послуги / Сексолог

Проблеми з ерекцією: що робити

Часто до сексологів звертаються чоловіки з проблемою порушень ерекції у сексуальній сфері. Сексологи називають такі порушення дисфункціями. Сексуальні дисфункції – це статевий розлад чи ряд статевих розладів, що не дозволяють отримати задоволення та\або виконати репродуктивну функцію статевого акту на любій з його фаз одному чи обома партнерами.

Психологічні симптоми еректильної дисфункції

Цикл сексуальних реакцій людини ділиться чотири послідовні фази: потяг, збудження, оргазм та розрішення. Кожній з цих фаз притаманні окремі сексуальні дисфункції. Розглянемо сексуальні порушення у чоловіків психогенного характеру. Коли ми говоримо про психогенний характер чоловічої дисфункції (порушення), то маємо на увазі, що у чоловіка немає захворювання органічного походження (серйозних порушень ендокринної системи, інфекційних захворювань, які спричиняють основу для сексуального розладу).

Найчастішими чоловічими сексуальними дисфункціями психогенного характеру є:

  • порушення ерекції;
  • передчасна еякуляція;
  • сповільнена еякуляція (спричинені неврозом очікування невдачі, сексуальним фобічним неврозом, а також патологічною мастурбацією).

В основі первинної сексуальної дисфункції лежить нав’язливе побоювання невдачі під час статевого акту. Сексологи називають це «неврозом очікування невдачі». Це найчастіша реакція чоловіка на невдалий статевий акт. Це спричинено емоційним напруженням напередодні і під час статевого акту, порушенням нервової та психічної регуляції статевої функції та гіперконтроль проявів статевої функції (ерекції, еякуляції). У разі виникнення фіаско в інтимних стосунках побоювання посилюється і утворюється порочне коло: фіаско-очікування, невдачі-фіаско.

Що спричиняє слабку ерекцію

  1. По-перше, характер чоловіка. А саме — комплекси, тривожність, чутливість, вразливість.
  2. По-друге, поведінка партнерки також може відігравати свою негативну роль. Сприяє та обтяжує перебіг розладу пасивна, «емоційно-холодна», байдужа до чоловіка, скута, презирлива жінка.
  3. Свою негативну роль також відіграє у цьому питання низька обізнаність ту питаннях сексу. Часто у чоловіків з неврозом очікування невдачі відзначається затримка психосексуального розвитку у пубертатному періоді. Слабка статева конституція (не порушене лібідо), однак спостерігається порушення еякуляції (передчасне сімя виверження). Статево-рольова поведінка переважно фемінна і наявна психологічна дезадаптація. Такі чоловіки мають шаблонно-регламентований тип сексуальної мотивації, а найчастіший мотив статевого акту – виконання подружнього обов’язку.

Лікування ослабленої ерекції

При сексуально-фобічному неврозі у чоловіків виникають нав’язливі переживання страху, які загострюються при спробі здійснити статевий акт, іноді навіть від самої думки про статевий акт. Важливо, щоб чоловік критично відносився до свого страху і намагався боротись з ним. Відчуття страху є тривалим і необґрунтованим.

Цей розлад характеризується наявністю нав’язливого страху зазнати фіаско при статевому зближенні через відсутність ерекції, передчасну еякуляцію. Або те і те разом. Такий страх може призводити до того, що шлюб на деякий час стає незайманим і це може тривати від кількох місяців до кількох років.

«Коли чоловіки звертаються до мене з подібними проблемами, то основним завданням у роботі є вибудовування довірливих стосунків для ефективного сприйняття інформації. Можна лише уявити глибину душевного болю і страждання чоловіка, що приходить за допомогою до мене, як спеціаліста. Тож основним завданням терапії такого клієнта є повне прийняття, конфіденційність, віра клієнта і терапевта у подоланні розладу. Чітке виконання терапевтичних завдань клієнтом та непереборне глибинне бажання жити повноцінним сексуальним життям», — розповідає сексолог Єлена Іванькова.

Щоб записатись до спеціаліста телефонуйте за номерами (066) 803-59-58, (096) 703-59-58.

Профілактика потенції

Профілактикою неврозу очікування невдач, сексуального фобічного неврозу є правильне статеве виховання і сексуальне просвітництво. Основне завдання якого — виховати в дитини правильне усвідомлення своєї статевої приналежності, статевої рольової поведінки та психосексуальної орієнтації. 

Наступним етапом є підвищення рівня психологічної, соціально-психологічної, сексуальної поведінкової адаптації партнерів та психогігієнп статевого життя. Також важливими елементами профілактики неврозів очікування невдачі у чоловіків є правильні цінності, принципи сімейних та подружніх відносин, успішне сприйняття та подолання стресів, постійний саморозвиток та розкриття творчого потенціалу.